Siedzisko wełniane
Zoom In
 • Siedzisko wełniane
 • Siedzisko wełniane

Siedzisko wełniane Merino Silver 40x80 cm

99,00 zł
Netto

Naturalna wełna z merynosa, która służy do wyrobu siedziska, zapewnia niezwykłe właściwości higieniczne i zdrowotne. Strona pikowana to dzianina ze srebrną nitką.

Rozmiar
kolor
 • biały
Ilość

Zastosowane w siedziskach naturalne włókno wełniane ma korzystne właściwości higieniczne i zdrowotne. Specyficzna powierzchnia włókna wełny pobudza zakończenia nerwowe, poprawiając tym samym krążenie i zmniejszając ból. Siedzisko może być używane również w czasie ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz do wyłożenia siedzeń i oparć krzeseł oraz wózków inwalidzkich osób wymagających dłuższych okresów rehabilitacji. Doskonałe jako materacyk do wózków dziecięcych. Siedzisko przeznaczone jest do stosowania w profilaktyce i rehabilitacji leczniczej osób dotkniętych:

 • schorzeniami reumatycznymi,
 • gośćcem zniekształcającym,
 • zesztywniającym zapaleniem kręgosłupa, dyskopatią,
 • zapaleniem korzonków,
 • zespołem bólowym kręgosłupa, oraz osób po przebytych: udarach mózgu, przeciążeniem mięśni (przykręgosłupowych i szkieletowych).

 

 • Góra siedziska:100% czysta żywa wełna merynos
 • Spód siedziska: wysokiej jakości dzianina materacowa w skład której wchodzą nitki srebra. Nadają one podkładowi właściwości grzybobójcze i ograniczają tym samym powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Dlaczego warto spać pod pościelą wełnianą!

Kupując pościel wełnianą przede wszystkim investujesz w zdrowie swoje i swoich najbliższych. 

Zauważmy, że blisko 1/3 życia ( ponad 20 lat) spędzamy właśnie we śnie.

Kiedy sen staje się przyjemnością, a nie tylko koniecznością, zależy jak wygodnie i komfortowo sypiamy.

Fakt ten w istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie, pozwala odreagować wszelkie trudności dnia codziennego i wszechobecny stres.

Bywa, że jest to dla nas jedyny czas na wypoczynek. Dobry, zdrowy sen działa jak lekarstwo - pozwala odpocząć i zregenerować siły a to na czym i pod czym śpimy może nam w tym pomóc lub spowodować efekt inny niż chcemy.

Dlaczego wełna?

Nasze wyroby z wysokogatunkowej wełny ( kołdry, podkłady) w znacznym stopniu :

 

✅ Zapobiegają schorzeniom reumatycznym

✅ Skutecznie łagodzą bóle reumatyczne, pourazowe.

✅ Przyśpieszają leczenie stanów zapalnych

✅ Zapewniają optymalne warunki dla alergików uczulonych na kurz, pierze, roztocza.

✅ Utrzymują stała temperaturę w czasie snu

✅ Działają bakteriostatycznie, uniemożliwiając rozwój roztoczy

✅ Poprawiają dokrwienie skóry

 

Właściwości zdrowotne pościeli z wełny


✅ Wełna zapewnia nieprzerwany sen w fazie głębokiej, kiedy organizm najlepiej odpoczywa, regeneruje się i dotlenia poprawiając w ten sposób kondycję fizyczną i psychiczną organizmu. Dzięki kurczeniu i rozkurczaniu się włosa pod wpływem temperatury, wełna zapewnia zdrowy i spokojny sen . Gdy jest zimno włos się kurczy sprawiając, że wełna zaczyna ogrzewać, a gdy jest ciepło – włos się rozkurcza, przepuszczając nadmiar ciepła. Dzięki tej właściwości pledy i podkłady wełniane, utrzymuje stałą temperaturę naszego ciała (nie przegrzewamy się, ani nie wyziębiamy), sen jest spokojny, nieprzerwany. ( uwaga: tą właściwość mają tylko najlepsze gatunki tzw. żywej czystej żywej wełny)

✅ Wełna pobudzając zakończenia nerwowe wykonuje pobudzający mikromasaż - łagodząc nerwobóle, bóle zwyrodnieniowe, pourazowe, bóle stawów kończyn; wspomaga leczenie takich schorzeń jak:

 • reumatyczne,
 • bóle kręgosłupa z bolesnym napięciem mięśni przykręgosłupowych,
 • stany zapalne mięśni i wiązadeł,
 • pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych,
 • zaburzenia krążenia obwodowego.

✅ Wełna eliminuje szkodliwe dla organizmu jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, właściwymi dla ludzkiego organizmu. Dzięki temu czujemy się wypoczęci, nie ulegamy nadmiernej pobudliwości, zmniejszają się bóle mięśni, podnosi się odporność organizmu. Właściwości te są szczególnie cenne dla mięśni zmienionych chorobowo - poddawane są stałemu, łagodnemu ciepłu. Redukuje to ich napięcie i ból, działa profilaktycznie.

✅ Co więcej – pościel wełniana jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Nie zatrzymuje wilgoci, a jej antyalergiczne działanie możliwe jest dzięki lanolinie, która pokrywa każdy włos, chroniąc go przed zabrudzeniem oraz rozwojem bakterii i roztoczy.


                                                                                         

PODSUMOWANIE OCENY KLINICZNEJ specjalisty fizjoterapii Doc. Dr n. k. f. Krzysztofa Gieremka

dotyczącej przydatności i skuteczności leczniczo – rehabilitacyjnej oferowanych przez nas wyrobów z dzianin wełnianych. Przedmiotem oceny były:

 

1. Ocieplacze: ciała (kołdry, pledy), lędźwi (pasy), kolan (nakolanniki).
2. Podkłady: błamy, materace jednostronne, materace dwustronne,
3. Podpory: karku i szyi (poduszki proste i profilowane, kołnierze stabilizująco ocieplające, zagłówki), siedziska.

Zlecanie chorym przez lekarzy różnych specjalności i fizjoterapeutów tego rodzaju ocieplaczy ciała, w tym koców, prześcieradeł, które są przedmiotem oceny należy uznać za niezmiernie ważne i celowe z medycznego punktu widzenia. Użyty do produkcji wspomnianych wyrobów (ocieplaczy, podpór, podkładów) przez ZŁOTE RUNO naturalny materiał jakim jest wysokogatunkowa wełna o specjalnej, gęstej strukturze i grubości doskonale do tego się nadaje. Zapewnia to odpowiednią higroskopijność, niezbędną wymianę powietrza z otoczeniem – bez nadmiernej utraty ciepła. Ta właściwość ograniczająca oddziaływanie ciepła sprawia, że ciepło w chorym miejscu kumuluje się i dochodzi do efektu ciepłoleczniczego czyli „rozgrzania”. Natomiast, co jest ważne przy wykonywaniu ćwiczeń leczniczych zwiększone wydalanie potu, nie wywołuje u chorych szkodliwego i przykrego efektu chłodzenia, dzięki temu, że wełna sama wytwarza ciepło.

Inną istotną właściwością włókien użytych do produkcji dzianin wełnianych, jako materiału naturalnego jest jego mechaniczne oddziaływanie na skórę. Poprzez zachowanie odpowiedniej nie drażniącej szorstkości użytej dzianiny wełnianej, w trakcie użytkowania ma miejsce, korzystne, mechaniczne drażnienie receptorów czucia.

Wskutek takiego drażnienia, mikromasażu na drodze nerwowo – odruchowej, w oparciu o odruch skórno – naczyniowy, dochodzi do stymulacji mikrokrążenia w tych obszarach oraz wydzielania β – endorfin, których większa ilość w organizmie zmniejsza u chorych odczucia bólowe 6,7,8,9.     Trzeba wiedzieć, że większość chorób narządu ruchu i narządów wewnętrznych zwłaszcza o przebiegu przewlekłym wywołuje szereg zaburzeń w skórze na drodze segmentarnych odruchów rdzeniowych (strefy Head’a). W strefach tych stwierdza się m.in. zaburzenia mikrokrążenia i niedoczulicę. Takie zmiany są tzw. wtórnym źródłem dolegliwości u chorych (tzw. 2-gi układ stymulacji patologicznej) wspomniany wyżej mikromasaż towarzyszy użytkowaniu wyrobów ZŁOTE RUNO i przyczynia się do szybszej likwidacji tego rodzaju niekorzystnych zmian.

Szorstkość i cechy izolacyjne są również przydatne w produkowanych przez ZŁOTE RUNO podkładach rehabilitacyjnych. Stosowanie tego rodzaju wyrobów wełnianych, jako podkładów (wykładanych na stole rehabilitacyjnym bądź na podłodze) jest doskonałym wzbogaceniem metody ćwiczeń leczniczych zwanych w skrócie SI – czyli Integracji Sensorycznej, zwłaszcza u dzieci chorych neurologicznie. Dochodzi dodatkowo do stymulacji skóry dzięki czemu terapia jest bardziej skuteczna.

W przedstawionej analizie produktów ZŁOTE RUNO nie można także pominąć ich medycznych walorów ergonomicznych, odnoszących się do wyrobów zwanych w deklaracji zgodności WE – podporami karku i szyi. Z ortopedycznego punktu widzenia odpowiedni kształt i twardość spełnia podstawowe wymogi biomechaniczne gwarantując choremu z dolegliwościami szyi i barków skuteczny i zdrowy wypoczynek – sen. Tego rodzaju podpory dodatkowo wykorzystuje się podczas wykonywania takich zabiegów jak masaż, fizykoterapia i kinezyterapia. Wyroby te powinny znaleźć się w obowiązujących książkach akademickich z zakresu fizykoterapii jako szczególnie przydatne po zabiegach, których celem terapeutycznym jest uzyskanie efektu przekrwiennego.

Reasumując, przedstawione w ocenie walory fizykalne (ciepłolecznicze, mechanolecznicze, ergonomiczne) wyrobów ZŁOTE RUNO tj. ocieplaczy podpór, podkładów, należy stwierdzić, że posiadają one niezbędne cechy i właściwości, które znajdują zastosowanie w procesie leczenia i łagodzenia przebiegu wielu chorób, wskazując na ich szczególne zastosowanie w rehabilitacji medycznej.

Jeżeli dla wielu chorych w procesie rehabilitacji medycznej ocenione wyroby same w sobie nie mogą być jedynym sposobem postępowania profilaktyczno – leczniczego, to jednak stanowią doskonałe uzupełnienie wielu zabiegów ciepłoleczniczych, masażu, krioterapeutycznych, elektroterapeutycznych, masażu, przyczyniając się do wydłużenia czasookresu utrzymywania się reakcji – odczynów pozabiegowych, co w ostatecznym rezultacie skraca czas powrotu do zdrowia i tym samym wyraźnie przyczynia się do zmniejszenia kosztów leczenia.  

 

                                    

                                 Wybierz naszą kolekcję i pościel sobie zdrowie!

Opis

Materiał:
wełna z merynosów
Spód:
dzianina materacowa ze srebrną nitką
Czas realizacji zamówienia:
do 3 dni roboczych
Gwarancja:
2 lata

Specyficzne kody

1 inny produkt w tej samej kategorii: