raty przez internet leasing przez internet


Pościel wełniana inwestycją w zdrowie, komfort, zadowolenie z użytkowania……

Kiedy sen staje się przyjemnością, a nie tylko koniecznością, zależy jak wygodnie i komfortowo sypiamy. Zauważmy, że blisko 1/3 życia ( ponad 20 lat) spędzamy właśnie we śnie.

Fakt ten w istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie, pozwala odreagować wszelkie trudności dnia codziennego i wszechobecny stres.

Bywa, że jest to dla nas jedyny czas na wypoczynek. Dobry, zdrowy sen działa jak lekarstwo - pozwala odpocząć i zregenerować siły a to na czym i pod czym śpimy może nam w tym pomóc lub spowodować efekt inny niż chcemy.

Dlaczego wełna?

Wyroby z wysokogatunkowej wełny ( kołdry, podkłady) w znacznym stopniu :

 

✅ Zapobiegają schorzeniom reumatycznym

✅ Skutecznie łagodzą bóle reumatyczne, pourazowe.

✅ Przyśpieszają leczenie stanów zapalnych

✅ Zapewniają optymalne warunki dla alergików uczulonych na kurz, pierze, roztocza.

✅ Utrzymują stała temperaturę w czasie snu

✅ Działają bakteriostatycznie, uniemożliwiając rozwój roztoczy

✅ Poprawiają dokrwienie skóry

 

Właściwości zdrowotne pościeli z wełny


✅ Wełna zapewnia nieprzerwany sen w fazie głębokiej, kiedy organizm najlepiej odpoczywa, regeneruje się i dotlenia poprawiając w ten sposób kondycję fizyczną i psychiczną organizmu. Dzięki kurczeniu i rozkurczaniu się włosa pod wpływem temperatury, wełna zapewnia zdrowy i spokojny sen . Gdy jest zimno włos się kurczy sprawiając, że wełna zaczyna ogrzewać, a gdy jest ciepło – włos się rozkurcza, przepuszczając nadmiar ciepła. Dzięki tej właściwości pledy i podkłady wełniane, utrzymuje stałą temperaturę naszego ciała (nie przegrzewamy się, ani nie wyziębiamy), sen jest spokojny, nieprzerwany. ( uwaga: tą właściwość mają tylko najlepsze gatunki tzw. żywej czystej żywej wełny)

✅ Wełna pobudzając zakończenia nerwowe wykonuje pobudzający mikromasaż - łagodząc nerwobóle, bóle zwyrodnieniowe, pourazowe, bóle stawów kończyn; wspomaga leczenie takich schorzeń jak:

  • reumatyczne,
  • bóle kręgosłupa z bolesnym napięciem mięśni przykręgosłupowych,
  • stany zapalne mięśni i wiązadeł,
  • pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych,
  • zaburzenia krążenia obwodowego.

✅ Wełna eliminuje szkodliwe dla organizmu jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, właściwymi dla ludzkiego organizmu. Dzięki temu czujemy się wypoczęci, nie ulegamy nadmiernej pobudliwości, zmniejszają się bóle mięśni, podnosi się odporność organizmu. Właściwości te są szczególnie cenne dla mięśni zmienionych chorobowo - poddawane są stałemu, łagodnemu ciepłu. Redukuje to ich napięcie i ból, działa profilaktycznie.

✅ Co więcej – pościel wełniana jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Nie zatrzymuje wilgoci, a jej antyalergiczne działanie możliwe jest dzięki lanolinie, która pokrywa każdy włos, chroniąc go przed zabrudzeniem oraz rozwojem bakterii i roztoczy.


                                                                                          

Podsumowując:

Pościel wełniana- wysokiej jakości ( nie marketowa), niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, jest przez nich ceniona ze względu na swoje właściwości zdrowotne ( potwierdzone badaniami ), które bardzo korzystnie wpływają na poprawę wielu schorzeń oraz funkcjonowanie organizmu.

Nowoczesna Pościel wełniana  jest miła w dotyku i nie wymaga powlekania w poszewki, daje bardzo przyjemne uczucie ciepła – utrzymuje stałą temperaturę ciała –  nadmiar ciepła jest oddawany przez włos wełniany do otoczenia,  lub  zatrzymywany przez włos jeśli temperatura otoczenia jest zbyt niska. Śpiąc pod taką pościelą nie odkrywamy się i nie narażamy naszych stawów na ich przegrzanie lub wyziębienie, dzięki czemu nie utrwalają się zmiany reumatyczne.

Bez poszewek włos wełniany  masuje naszą skórę robiąc delikatny mikro masaż, dzięki czemu pobudza zakończenia nerwowe, reguluje ciśnienie krwi, łagodzi nerwobóle oraz problemy związane ze stawami i kręgosłupem. Pościel wełniana jest antyalergiczna, ze wskazaniem  dla osób nie uczulonych na wełnę. Jej ujemna jonizacja oraz duża zawartość lanoliny we włosie uniemożliwia rozwój roztoczy oraz niweluje przyciąganie  kurzu i brudu. Brud oraz martwy naskórek osadza się na końcówkach włosa i nie wnika głęboko, co jest łatwo wytrzepać na trzepaku lub odkurzyć odkurzaczem.

Pościel wełniana cieszy również oko w sypialni, jest elegancka i zarazem praktyczna w użytkowaniu . Osoby, które śpią w takiej pościeli „uzależniają” się od niej, cenią sobie wygodę spania i nie chcą słyszeć o innych możliwościach.

Zatem Jedną kołdrę można użytkować cały rok.

Latem przewiewna, a zimą ciepła – taka powinna być kołdra całoroczna.

Takie kryteria spełnia tylko jeden materiał- naturalna wełna merynos i camel (wielbłądzia)

Ze względu na właściwości włókien, które doskonale dopasowują się do temperatury, zapewniając chłód w gorące, letnie wieczory i doskonałą izolację w zimowe noce zyskujemy komfort, jaki nie znajdziemy w innych produktach.

Nie zwlekając więc, już od dziś warto zadbać o zdrowie śpiąc spokojnie, a także komfortowo. Możecie wierzyć, że zwraca się to z nawiązką. Dobry sen to dobre zdrowie.
                                      

                                 Wybierz naszą kolekcję i pościel sobie zdrowie!