raty przez internet leasing przez internet

Tylko online

WollBalsam 1L + 0,25 L - regenerator lanolinowy z nanosrebrem

Nowy

 

WollBalsam - Regenerator lanolinowy z nanosrebrem to sprawdzony i używany od 15 lat przez klientów antybakteryjny płyn w formie koncentratu o konsystencji balsamu, do prania i pielęgnacji pościeli wełnianej (kołdry, podkłady), delikatnych tkanin i wielu innych zastosowaniach. Płyn zawiera nanocząsteczki srebra aXonnite o działaniu antybakteryjnym.

Myje, dezynfekuje, nawilża, pielęgnuje, nie wysusza skóry.
Nanosrebro posiada efektywne właściwości bakteryjno-, wiruso- i grzybobójcze
Bardzo wydajny i wysoko oceniany przez klientów.

Opinie klientów znajdziesz tutaj


Zamawiając poprzez InPost  Paczkomaty, proszę w uwagach do zamówienia podać adres paczkomatu.

Przy braku podanego paczkomatu, zamówienie wysyłamy bezpłatnie do paczkomatu najbliższego względem podanego adresu do wysyłki 

Więcej szczegółów

47,00 zł

-32,00 zł

79,00 zł

Więcej informacji

KONSYSTENCJA BALSAMU

WollBalsam Regenerator lanolinowy to wyjątkowa kompozycja dużej zawartości lanoliny oraz nanocząstek srebra. Wysoka gęstość środka. Stosowany do prania jakichkolwiek wyrobów wykonanych z odmian wełny typu angora, camel, lama, kaszmir, merynos. Zwłaszcza produktów takich jak kołdry, materace, poduszki/poszewki i szeroko pojęta konfekcja. Lanolina chroni włos wełniany, nadaje produktom miękkość, puszystość i zapobiega tzw. filcowaniu się wełny. Nanocząstki srebra zgodnie z badaniami usuwają bakterie i grzyby.

WollBalsam Regenerator lanolinowy można stosować do prania ręcznego kołder wełnianych, podkładów, koców, dywanów, wykładzin, swetrów oraz do prania w pralkach (dodajemy niewielką ilość, ponieważ mocno się pieni) delikatnych tkanin wełnianych, bawełnianych, jedwabnych, także ubranek dziecięcych.

Do każdego zamówienia dodajemy dodatkowo butelkę 0,25 L WollBalsamu i szczegółowy opis stosowania.

aXonnite Silver, czyli nanocząstki srebra zawarte w WollBalsamie, wykazują przede wszystkim silne działanie antybakteryjne. Zapobiegają rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, które nie potrafią rozwinąć oporności na aXonnite Silver ze względu na kilka mechanizmów dezaktywacji bakterii.  Oznacza to, iż w kontakcie z nanocząstkami bakterie nie są zdolne do namnażania.

Wyniki badań wykazały, że dodatek srebra aXonnite Silver:
– hamuje wzrost drobnoustrojów (wysoka biobójczość);
– usuwa źródła nieprzyjemnych zapachów.

Nanocząstki aXonnite Silver są:
– neutralne chemicznie;
– odporne na promieniowanie UV;
– czyste chemicznie (wytwarzane z czystego srebra Ag – 99,99%);
– bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Badania wykazały również, że aXonnite Silver redukuje drobnoustroje tlenowe wyizolowane ze skóry, oznacza to, że wyrób stosowany na powierzchni skóry lub w kontakcie z nią chroni ją przed infekcjami bakteryjnymi oraz zapobiega powstaniu zakażeń skórnych.

WollBalsam można używać cały rok do:

o        kąpieli stóp i mycia dłoni (dezynfekuje, myje, nawilża, pielęgnuje),

o        kąpieli pupili (kot, pies),

o        konserwacji i odświeżania wyrobów z prawdziwej wełny oraz naturalnych włókien i innych mieszanek materiałowych,

o        mycia szyb samochodowych oraz okien,

o        odświeżania mebli tapicerowanych i tapicerki samochodowej,

o        pozbycia się źródła nieprzyjemnego zapachu,

o        pielęgnacji i prania delikatnych wyrobów takich jak firany, obrusy, odzież i inne,

o        pielęgnacji i prania materiałów z naturalnych włókien typu bawełna i jedwab,

o        pielęgnacji i prania głównie czystej żywej wełny z rodzaju angora, camel, kaszmir, lama, merynos i innych,

o        prania automatycznego i ręcznego,

o        usuwania drobnych plam.

Więcej informacji o tym jak stosować LANOLIN znajdziesz w zakładce pielęgnacja pościeli wełnianej ( tutaj)

 

Ciekawostka:

Lanolina to wosk chroniący wełnę owiec przed zamoczeniem i  zabrudzeniem ma bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne, ze względu na podobny skład do warstwy lipidowej skóry ludzkiej.  Jest naturalnym emulgatorem.. Od dawna znane są jej właściwości jako środka oczyszczającego, zmiękczającego, wygładzającego i natłuszczającego. Dobrze przenika w głąb skóry,  reguluje gospodarkę wodną, zmiękcza naskórek oraz zmniejsza szorstkość skóry. Działa jako smar w pęknięciach warstwy rogowej,  Wykazuje wysoką zdolność w penetracji naskórka  Tworzy na skórze film, dzięki czemu zmniejsza się odparowywanie wody z naskórka. Ze względu na te cechy lanolina wykorzystywana jest jako baza lub nośnik w maściach, kremach, balsamach, materiałach opatrunkowych.

Produkty powiązane